• Miód manuka 250g 12+

Symbol: mio-man-250g-12
107.69
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu Ze względu na dużą ilość zamówień - do 4 dni roboczych od daty zaksięgowania wpłaty
Cena przesyłki 13
Kurier Poczty Polskiej 48h 13
Paczkomaty InPost 15
Kurier 18
Dostępność Duża dostępność
Waga 0.15 kg
Zostaw telefon
Miód Manuka powstaje z nektaru kwiatów rośliny rosnącej w Nowej Zelandii. Spośród innych gatunków miodów wyróżnia się zawartością związku zwanego metyloglioksalem, który wykazuje silne właściwości antybakteryjne. Z tego względu miód manuka jest pomocny w leczeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy, infekcji bakteryjnych oraz problemów skórnych.
Czym kierować się przy wyborze miodu manuka?
Dostępne na rynku miody manuka są oznaczane przez producentów najczęściej skrótami UMF/NPA/MGO. Oznaczenie to zostało utworzone przez organizację UMFHA (Unique Manuka Factor Honey Association), która bada każdą partię miodu i nadaje jej oryginalny czynnik UMF®, w zależności od jego wykrytej siły antybakteryjnej. Oznaczanie to jest więc sprawdzoną informacją dla konsumentów o antybakteryjnych właściwościach wybieranego miodu.
Oznaczenia miodu manuka stosowane w określaniu jego antybakteryjnych właściwości:
UMF 5+ (niska siła miodu) UMF 8+ (niska siła miodu – przeznaczony dla dzieci) UMF 10+ (średnia siła miodu) UMF 15+ (wysoka siła miodu) UMF 20+ (najwyższa siła miodu)
Oznaczenie KFactor określa stężenie pyłku kwiatowego krzewu Manuka, zawartego w miodzie, badanego z użyciem atomowego rezonansu magnetycznego.
Wartość MGO i UMF jest przeliczana i przyjmuje się dla UMF16+ odpowiednio 548+ MGO.
Podpis
E-mail
Zadaj pytanie
  • Producenci